2017 Texas High School Football Playoffs – Region IV – Area Matchups

November 23, 2017

5D

6A D1

Lake Travis vs Converse Judson

Saturday, 2:00pm

DKR Memorial Stadium – Austin Tx

San Antonio Southwest vs Los Fresnos

Saturday, 1:oopm

Alamo Stadium – San Antoio, TX

San Antonio Reagan vs San Antonio O’Connor

Friday, 2:00pm

Farris Stadium – San Antonio, Tx

McAllen Memorial vs San Benito

Friday, 7:30pm

Bobby Morrow Stadium – San Benito, Tx

6A D2

Austin Westlake vs Smithson Valley

Friday, 1:00PM

Alamo Stadium – San Antonio, Tx

Eagle Pass vs Edinburg Vela

Friday, 2:00pm

United ISD Student Activity Center – Laredo, TX

Austin Vandergrift vs Cibolo Steele

Friday, 2:00pm

Cougar Stadium – New Braunfels, Tx

Laredo Alexander vs Weslaco East

Friday, 7:30pm

United ISD Student Activity Center – Laredo, Tx

5A D1

Boerne Champion vs Angleton

Friday, 7:30pm

Heroes Stadium – San Antonio, Tx

Flour Bluff vs Mission Veterans Memorial

Friday, 7:30pm

Hornet Stadium – Corpus Christ, Tx

Dripping Springs vs Richmond Foster

Saturday, 1:30pm

Merrill Green Stadium – Bryan, Tx

Corpus Christ Veterans Memorial vs Brownsville Veterans Memorial

Friday, 6:00pm

Buc Stadium – Corpus Christ, Tx

5A D2

Austin McCallum vs Rosenberg Terry

Friday, 7:30pm

Rattler Stadium – Navasota, Tx

Alice vs Sharyland

Friday, 4:00pm

Memorial Stadium – Alice, Tx

Kerrville Tivy vs Victoria West

Friday, 7:30pm

Memorial Stadium – Bastrop

Calallen vs Mercedes

Friday, 2:00pm

Javelina Stadium – Kingsville, Tx

4A D1

Waco La Vega vs Kingsville

Friday, 2:00pm

Heroes Stadium – San Antonio, Tx

Canyon Lake vs Pleasanton

Friday, 7:30pm

Gustafson Stadium – San Antonio, Tx

Rockport-Fulton vs Liberty Hill

Friday, 2:00pm

Matador Stadium – Seguin, Tx

4A D2

Wimberley vs Sinton

Friday, 7:00pm

Eschenberg Field – Floresville, Tx

Hondo vs Sweeny

Friday, 1:00pm

Memorial Stadium – Victoria, Tx

Cuero vs Crystal City

Friday, 7:30pm

Alamo Stadium – San Antonio, Tx

Rio Hondo vs Geronimo Navarro

Friday, 7:00pm

Wildcat Stadium – Corpus Christ, Tx

3A D1

Van Vleck vs Mathis

Friday, 7:30pm

Sandcrab Stadium – Port Lavaca, Tx

Yoakum vs George West

Friday, 7:30pm

Rutledge Stadium – Converse, Tx

Goliad vs Hallettsville

Friday, 7:30pm

Cowboy Memorial Stadium – Edna, Tx

Lyford vs Edna

Friday, 7:00pm

Cabaniss Stadium – Corpus Christ, Tx

3A D2

Lexington vs Odem

Friday, 7:00pm

Ricebird Stadium – El Campo, Tx

Tidehaven vs Skidmore-Tynan

Friday, 2:00pm

Sandcrab Stadium – Port Lavaca, Tx

Corpus Christ London vs East Bernard

Friday, 7:00pm

Memorial Stadium – Victoria, Tx

Dilley vs Boling

Friday, 7:30pm

Pirate Stadium – Mathis, TX

2A D1

Thrall vs Yorktown

Friday, 4:00pm

Buffalo Stadium – Giddings, Tx

Mason vs Shiner

Friday, 7:00pm

The Pfield – Pflugerville, Tx

Refugio vs Thorndale

Friday, 2:00pm

Rutledge Stadium – Converse, Tx

Weimar vs Holland

Friday, 7:00pm

Matador Stadium – Seguin, Tx

2A D2

Burton vs Louise

Friday, 7:00pm

Ken Hall Stadium – Missouri City, Tx

LaPryor vs Flatonia

Friday, 7:30pm

Indian Stadium – Jourdanton, Tx

Falls City vs Rocksprings

Friday, 7:00pm

Battlin’ Billie Stadium – Fredericksburg, Tx

Woodsboro vs Milano

Friday, 7:00pm

Veterans Stadium – Marion, Tx

Categories

%d bloggers like this: